Buderus kombi bakımı ve tamiri nasıl yapılır

Kombi dendiği zaman akıllara ilk olarak belli başlı markalar gelir. Bu markalardan en bilindik olanı ise Buderus markasıdır. Kullanmış olduğumuz kombiler ne kadar bilindik marka olsa da arıza kaçınılmazdır. Her cihazda olduğu gibi Buderus kombilerde de arızalar yaşanmaktadır. Bizlerin ilgilenmesi gereken esas konu ise arızaları minimum düzeyde tutmaktır. Bu durum ise bakım ile mümkündür. Buderus kombi bakımı ve tamiri uzmanlık gerektirir.

Kombinize yapacağınız bakım cihazınızın ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda tasarruf ve yüksek verimlilik de sağlar. Belirli aralıklarla oldukça kısa bir vakit ayırarak yapacağınız bu işlem sizlere oldukça büyük fayda sağlayacaktır. Tasarrufundan ve verimliliğinden bahsetmiştik, uzmanlara göre kombilerde yapılan bakım sonrasında enerji tasarrufu, %60 oranında azalmaktadır. Enerji tasarrufu yanı sıra verimlilik de azımsanmayacak oranda artmaktadır

Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Buderus kombi bakımı, belirli süre aralıklar ve süreklilik ile gerçekleştirildiğinde fayda sağlamaktadır. Aksatılan bakım günleri bazı zamanlar bizlere, oldukça maliyetli arızalar ile geri dönebilmektedir. Yılda iki defa yapılması önerilen bakımların yaz aylarında yapılması önerilmektedir. 6 ay ara ile yapılan bu bakımlar, oluşabilecek arızaları başlamadan sona erdirmektedir. Sizler de Buderus marka kombilerinizin bakımını aksatmayarak, ileride başınızı ağrıtacak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Buderus Marka Kombi Bakımı Ne Kadar Sürer?

Kombi bakımları genel olarak bir ve bir buçuk saatler arasında yapılmaktadır fakat, markadan markaya ve karşılaşılan soruna göre kombi bakımı, farklılık göstermektedir. Uzman ekiplerin işçilik sürelerine de bağlı olarak net bir sayı verilememektedir. Ama makinenizin yıllık bakımı yapılacak ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadıysanız bakım süresi, düşündüğünüzden daha kısa bir sürede gerçekleşecektir.

Kombi Bakımı Kim Tarafından Karşılanır?

Buderus marka kombinin tamirinde olduğu gibi bakımını da kullanıcı tarafından karşılanmaktadır. Yalnız bu durum, garanti süresi sona ermiş kombiler için geçerlidir. Aldığınız firma ile anlaşma sürecinde bakımının da kime ait olacağına dair konuşmanızda fayda olacaktır. Garanti süresi sona ermemiş ve firma bakımını da üstleniyor ise genel bakımlar, aldığınız firma tarafından karşılanacaktır. Aldığınız kombinin garanti şartlarını ve bakımı gibi durumların kimlere ait olduğunu da satın alma aşamasında dikkatli şekilde okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir